martie 2010
o saptamana fara Mile
ce faci, jurnalist in vremuri interesante ( site-ul tau nu merge, nu stiu de ce )? ce e pe acolo ? ceva interesant , merita un reportaj ? pe aici, nimic deosebit. vremurile n-au fost [...]
Marc
Monica , o buna prietena, mi-a trimis mie si altor prieteni un strigat de disperare pentru un copilas , care inca de cand a rostit primele cuvinte a cunoscut doar suferinta. parintii lui au ramas [...]
cand sa NU-ti para rau ca ai plecat din presa…
...cand citesti asta ...daca vezi o astfel de stire ...in cazul in care credeai ca asa ceva nu se poate intampla e suficient ?
Hajdemo u planine jer tamo nema zime
sambata, cand medicii anuntasera ca starea lui Mile e oarecum stabila, ii spusesem lui Sorin Bogdan sa ne organizam intr-un grup si sa-i facem o vizita lui Mile. "desigur. sa fim optimisti si sa ne [...]
putina pauza
ziua asta trista, umbrita de plecarea lui Mile, a avut si o raza de soare. Ana, o alta camarada pe frontul presei (acum stabilita in SUA), m-a intepat cu condeiul ei fara egal si mi-a [...]
Mile Carpenisan- ultima batalie
a plecat un om de mare caracter, un camarad, un coleg adevarat. cuvintele de aducere aminte nu-si mai au rostul, pentru ca cei care l-au cunoscut cu adevarat nu au nevoie de asta. este inca [...]
ou sont les neiges d`antan…?
am citit post-ul acesta al fostului meu coleg de liceu ( da, inca un timisorean de baza!) si coleg de breasla ,Sorin Bogdan- http://www.sorinbogdan.ro/2010/03/dubro-jutro-mile.va rog sa-l cititi, mai ales ca asteptam cu sufletul la gura [...]
un sarb pe cinste
o stire care m-a dat complet peste cap astazi :"Jurnalistul Mile Cărpenişan este în comă, în urma unui şoc septic şi a unui blocaj renal, şi are nevoie urgentă de o transfuzie de sânge din [...]
facebookul ce-mi place !
recunosc ca nu am fost un fan Facebook, insa prea se vorbea in jurul meu de acest fenomen de socializare ca sa nu incerc si eu. intr-adevar, da, am regasit f multi fosti colegi, prieteni [...]
Comentarii recente