anul lui Adelin

"Pentru o colega din vremurile bune", mi-a scris Adelin pe cartea pe care si-a lansat-o in seara asta la Clubul Taranului. cat am fost acolo, chiar am avut senzatia ca traiesc din nou "vremurile bune din presa de aur", alaturi de prieteni, fosti si actuali antenisti, sefi, reporteri, operatori, producatori. "Razboaiele mele" este o colectie [...]

By | septembrie 23rd, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments

razboaiele lui Adelin

Adelin Petrisor e unul din cei mai buni jurnalisti si ,mai mult,  a reusit performanta de a se detasa de politica, facand ceea ce trebuie sa faca un jurnalist- sa transmita stiri de oriunde e nevoie pt a ne informa! in pauza pe care a avut-o pana la angajarea la TVR, Adelin nu a stat [...]

By | septembrie 16th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|5 Comments

Adelin reloaded

in urma cu 3 saptamani scriam ca Adelin Petrisor, mai in gluma, mai in serios, dadea un anunt pt cautarea unui job. astazi, am vazut o stire care m-a bucurat cu adevarat: Jurnalistul Adelin Petrisor va lucra, de la 1 septembrie, la Stirile TVR, unde va fi corespondent special, a anuntat, joi, Rodica Culcer, Directorul [...]

By | august 25th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|3 Comments

ou sont les neiges d`antan…?

am citit post-ul acesta al fostului meu coleg de liceu ( da, inca un timisorean de baza!) si coleg de breasla ,Sorin Bogdan-  http://www.sorinbogdan.ro/2010/03/dubro-jutro-mile.va rog sa-l cititi, mai ales ca asteptam cu sufletul la gura vesti despre sanatatea lui Mile Carpenisan. ce voiam sa spun este ca, citind acest post, m-am convins pt a mia [...]

By | martie 21st, 2010|Cioburi, De pe raft|3 Comments