evadarea

las deoparte griji si suparari, fetze incruntate, stiri apocaliptice, politica-politica-politica, profesori care se plang ca nu au bani, medici care se uita la grosimea plicului scos din buzunar, batrani umili, pitzipoancele cu titlu de "dive", talk-show-uri plicticoase, emisiuni de divertisment de 2 bani, caini maidanezi, neam-prostia, otv-izarea, nervii lui x,y,z... nu emigrez, doar evadez cateva [...]

By | iulie 6th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

facebookul ce-mi place !

recunosc ca nu am fost un fan Facebook, insa prea se vorbea in jurul meu de acest fenomen de socializare ca sa nu incerc si eu. intr-adevar, da, am regasit f multi fosti colegi, prieteni plecati din tara, de care nu mai aflasem nimic vreo 15 ani, risipiti acum in colturile lumii. excluzand tot felul [...]

By | martie 16th, 2010|Cioburi|3 Comments