evadarea

las deoparte griji si suparari, fetze incruntate, stiri apocaliptice, politica-politica-politica, profesori care se plang ca nu au bani, medici care se uita la grosimea plicului scos din buzunar, batrani umili, pitzipoancele cu titlu de "dive", talk-show-uri plicticoase, emisiuni de divertisment de 2 bani, caini maidanezi, neam-prostia, otv-izarea, nervii lui x,y,z... nu emigrez, doar evadez cateva [...]

By | iulie 6th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

Hajdemo u planine jer tamo nema zime

sambata, cand medicii anuntasera ca starea lui Mile e oarecum stabila, ii spusesem lui Sorin Bogdan sa ne organizam intr-un grup si sa-i facem o vizita lui Mile. "desigur. sa fim optimisti si sa ne pregatim pentru saptamana viitoare, cand sper ca-si va reveni. sa vedem ce spun si medicii", mi-a zis  Sorin cu intelepciune. [...]

By | martie 24th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments