martie 2010
in cautarea oceanului albastru
citesc o carte f interesanta- "Strategia oceanului albastru" se numeste, scrisa de doi tipi tare destepti. mie imi plac oamenii destepti, mor dupa ei. nici nu as putea sa stau pe langa altii, prezenta lor [...]
ianuarie 2010
copilul cu rol de balsam
da, stiu,n-am mai scris fix de o luna ! dar ce sa ma scuz? am fost foarte foarte ocupata, cu diverse si nebanuite probleme:de serviciu, de casa, de scoala (da, inca invat, dar la nivel [...]
decembrie 2009
din trecut catre viitor
imi propusesem sa mai scriu cate ceva , acum ,la 20 de ani de la schimbarea sociala din `89, dar parca totul mi s-ar fi parut inutil. am vazut zilele acestea atatea materiale pe marginea [...]
prima zapada
dupa atatea pregatiri, anunturi, primaveri false, s-a instalat doamna Iarna cu tot confortul : ninsori neintrerupte, frig, viscol, surpinderea celor de la primarie, drumuri blocate, trafic infernal, zloata peste polei si sa mai continui ? abia [...]
voturi, tzepe, sarbatoare
au trecut 10 zile de cand nu am mai scris cate ceva. si s-au intamplat atatea... pai,sa o luam pe rand: a mai fost o tura de votare; o renumerare de voturi, caci noi n-am [...]
Primul post, prima zi de decembrie
Yupiiii !!! Am blog , in sfarsit, dupa luni de tergiversari, ezitari etc etc, iata , primul meu post. De cate ori nu am avut in cap cuvinte frumoase, simfonii de sunete, litere indraznete contopindu-se [...]
Hello world!
Welcome to Wordpress.com. This is your first post. Edit or delete it and start blogging!
Comentarii recente