vecini care imi plac

Iulian Comanescu este unul dintre cei mai destepti oameni pe care i-am intalnit in ultimii 18-19 ani. el spune ca eu sunt frumoasa :) ( toate se compenseaza pe lumea asta!). de-aia ne-am si inteles noi bine ! in fine, imi place Comanescu pt parerile lui pertinente si lipsite de pretiozitatea celor care vorbesc despre [...]

By | august 17th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|5 Comments

ou sont les neiges d`antan…?

am citit post-ul acesta al fostului meu coleg de liceu ( da, inca un timisorean de baza!) si coleg de breasla ,Sorin Bogdan-  http://www.sorinbogdan.ro/2010/03/dubro-jutro-mile.va rog sa-l cititi, mai ales ca asteptam cu sufletul la gura vesti despre sanatatea lui Mile Carpenisan. ce voiam sa spun este ca, citind acest post, m-am convins pt a mia [...]

By | martie 21st, 2010|Cioburi, De pe raft|3 Comments