cand ziaristul se intoarce de pe front

de o saptamana, Sorin Bogdan isi publica pe blog jurnalul de razboi din timpul perioadei sale de corespondent special in Belgrad. probabil ca, daca Sorin ar fi fost  ziarist intr-o alta tara, toate aceste povestiri s-ar fi concretizat rapid intr-o carte . mai ales ca s-a dorit a fi un proiect de echipa: "in primavara [...]

By | aprilie 13th, 2010|Cioburi, De pe raft|0 Comments

Hajdemo u planine jer tamo nema zime

sambata, cand medicii anuntasera ca starea lui Mile e oarecum stabila, ii spusesem lui Sorin Bogdan sa ne organizam intr-un grup si sa-i facem o vizita lui Mile. "desigur. sa fim optimisti si sa ne pregatim pentru saptamana viitoare, cand sper ca-si va reveni. sa vedem ce spun si medicii", mi-a zis  Sorin cu intelepciune. [...]

By | martie 24th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

ou sont les neiges d`antan…?

am citit post-ul acesta al fostului meu coleg de liceu ( da, inca un timisorean de baza!) si coleg de breasla ,Sorin Bogdan-  http://www.sorinbogdan.ro/2010/03/dubro-jutro-mile.va rog sa-l cititi, mai ales ca asteptam cu sufletul la gura vesti despre sanatatea lui Mile Carpenisan. ce voiam sa spun este ca, citind acest post, m-am convins pt a mia [...]

By | martie 21st, 2010|Cioburi, De pe raft|3 Comments