iluzia comunicarii

Cea mai mare problemă în comunicare este iluzia că aceasta a fost îndeplinită,  spunea George Bernard Shaw am impresia ca iluzia aceasta o traiesc si actualii guvernanti care, de un timp incoace, nu mai apeleaza la purtatori de cuvant, comunicatori, specialisti in PR  ca sa-si transmita mesajele. toti ministrii, in frunte cu primul-ministru, ies toata [...]

By | septembrie 9th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments

„embargo” sexual la guvern

cineva mi-a trimis stirea asta, pe care o puteti citi aici : "Miniştrii din cabinetul de la Kiev, ameninţaţi cu un "embargo" sexual Un grup de feministe din Ucraina a cerut soţiilor, prietenelor şi iubitelor noilor miniştri din cabinetul de la Kiev să impună un "embargo" sexual, după ce l-au acuzat pe premier că este [...]

By | martie 25th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments