de ce n-a mers blogul sarbului

chiar ieri constatam ca blogul lui Mile Carpenisan nu functioneaza. aflu insa din  Adevarul , dintr-un articol  remember Mile, ca peste 2 zile blogul sarbului pe cinste va fi accesibil. si a venit si explicatia : "Se pare că lăţimea de bandă oferită de firma ce găzduia domeniul a fost folosit la maximum, dar de pe 1 [...]

By | martie 30th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

un sarb pe cinste

o stire care m-a dat complet peste cap astazi :"Jurnalistul Mile Cărpenişan este în comă, în urma unui şoc septic şi a unui blocaj renal, şi are nevoie urgentă de o transfuzie de sânge din grupa A2 pozitiv. Timişorenii sunt rugaţi să doneze sânge. Mile este internat la Spitalul Judeţean Timişoara, bd. Iosif Bulbuca nr. [...]

By | martie 19th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments