august 2011
un 23 august cu internet
FLASH 1: amintiri despre 23 august comunist, copii taiati cu cutitul de alt copil, irinuca ramane la iri, tenisul politic, murim de cald 3 zile. cam acesta a fost bilantul mediatic pt azi. iar in [...]
Sf Marie de anul viitor si criza
ieri, spre seara, strazile pustii. caldura deformeaza totul in jur. masinile vin una cate una de pe drumurile week-end-ului prelungit, prelingandu-se si ele lenes catre case. fumuri de gratare se ridica din loc in loc [...]
2 vesti triste si 1 zi
tocmai ce am venit din vacanta. am stat 2 saptamani la Paris si cu relaxarea si zambetul francezilor am calatorit in gand pana acasa. chiar planuisem si ce sa scriu. pt ca eram prea entuziasta [...]
iulie 2011
la joie de vivre
de ce nu poate fi viata ca o vacanta? de ce traim dupa modelul alternativ zi/noapte, lumina/ intuneric, dormit/trezit, fericit/trist, munca/vacanta ...? am mai spus cat de mult imi place Robin Sharma, "guru" leadership-ului. cum [...]
Amy Winehouse, RIP!
pe 15 august ar fi trebuit sa cante la Bucuresti, insa concertul a fost anulat din cauza problemelor ei cu alcoolul. nici nu cred ca a fost constienta cu adevarat de succesul ei, pt ca [...]
o amiaza pe care mi-o mai doresc
ieri, o zi de vara frumoasa. asteptam. masina opreste la 12 fix in dreptul meu. urc si vad doi ochi senini si un zambet. pe Victor il stiam de pe vremea cand lucram in Antena, [...]
„welcome to the machine”!
imi place sa socializez. observ cu incantare toata explozia asta a comunicarii cu toate formele posibile de realizare. este interesant de urmarit cum un domeniu, cum este cel al Relatiilor Publice, care s-a nascut in [...]
what if…?
in general, nu am mari regrete pt ce am facut in viata. insa am un mare regret pt ceva ce nu am facut : ca nu am incercat si in alta tara. ca nu am [...]
who is the master?
"- Avem o problema: colegul I. s-a imbolnavit si te rog sa ii tii locul maine. - Aaa, cum sa nu! stai linistita. fara grija! - Deci nu e nicio problema... - Nu. se poate? [...]
Bon Jovi, pt prima data in Romania
astazi, la concert la Bon Jovi, in Piata Constitutiei. dupa ce a colindat prin turnee in toata lumea, vine pt prima oara in Romania. despre Bon Jovi cred ca stie cam toata lumea ce canta [...]
Comentarii recente