Anul-pandantiv

Nu e rau sa-ti faci o analiza SWOT la sfarsit de an, cu bune si rele, ca sa vezi de unde ai pornit si unde ai ajuns, unde ai facut bine si unde ai gresit. Am mai zis ca pentru mine fiecare intalnire cu o persoana, fiecare poveste traita sunt lectii de viata. Invatam mereu [...]

By | decembrie 31st, 2012|Cioburi|1 Comment

calatoriile

nu calatorim doar pentru vedea locuri frumoase. sau doar pentru a manca ceva mai bun si diferit. nici macar pentru a ne odihni. dimpotriva, uneori umblam mai mult si dormim mai putin. insa atunci cand ne pregatim dorindu-ne atat de mult sa calatorim, toate acestea- locurile frumoase, mancarea buna, neodihna- se coordoneaza in spatiu si [...]

By | august 31st, 2012|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

a bit of Einstein

alerg mereu dupa timp, iar timpul ma alearga pe mine. nu e decat acest efort permanent de a regla defazajul. nu-mi pare rau cand mi se intampla lucruri, ci imi pare rau cand se intampla prea tarziu sau prea devreme. iar lucrurile care se intampla cand trebuie se cheama fericire. de aceea nici nu se [...]

By | august 4th, 2012|Cioburi|0 Comments

empathy with my bro

despartirile sunt mai rau ca mortile.  cat timp stii ca respira undeva, ca EXISTA, te trage inapoi. te chinuie cu gandul  "ce s-ar mai fi putut face daca mai era ceva de facut atata timp cat am facut totul care sa poata fi facut". poti sa scrijelesti cu cutitul in sufletul cuiva si sa spui [...]

By | mai 1st, 2012|Cioburi|0 Comments

o amiaza pe care mi-o mai doresc

ieri, o zi de vara frumoasa. asteptam. masina opreste la 12 fix in dreptul meu. urc si vad doi ochi senini si un zambet. pe Victor il stiam de pe vremea cand lucram in Antena, iar el impartea biroul ( pe care si acum il imparte. ca de-aia imi plac mie oamenii care nu se [...]

By | iulie 23rd, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

timpul meu

exista un timp pt toate. chiar daca unele lucruri vin prea devreme, iar altele, mai tarziu. am decis, dupa atatia ani in care am trait doar pt altii, ca a venit timpul meu. am sacrificat bucurii personale pt lucruri pe care le credeam importante. in loc sa ma distrez cu cei dragi, stateam pana noaptea [...]

By | mai 28th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments