un 23 august cu internet

FLASH 1: amintiri despre 23 august comunist, copii taiati cu cutitul de alt copil, irinuca ramane la iri, tenisul politic, murim de cald 3 zile. cam acesta a fost bilantul mediatic pt azi. iar in oras e criza de inghetata! pe unde am fost, congelatoarele erau aproape goale. asta ar fi fost sigur un subiect [...]

By | august 23rd, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

intru in greva:inchid televizorul!

nu stiu de ce am senzatia tot mai puternica uitandu-ma la tv,ca noi traim asa, o revolutie/revolta continua. nu trec 2 zile sa nu vad imagini de la vreun miting, actual sau imagini de arhiva. orice, numai sa  nu treaca jurnalul fara un asemenea eveniment. am impresia ca in sumarul stirilor, la o anumita pozitie [...]

By | octombrie 26th, 2010|Cioburi|4 Comments

evadarea

las deoparte griji si suparari, fetze incruntate, stiri apocaliptice, politica-politica-politica, profesori care se plang ca nu au bani, medici care se uita la grosimea plicului scos din buzunar, batrani umili, pitzipoancele cu titlu de "dive", talk-show-uri plicticoase, emisiuni de divertisment de 2 bani, caini maidanezi, neam-prostia, otv-izarea, nervii lui x,y,z... nu emigrez, doar evadez cateva [...]

By | iulie 6th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

cand ziaristul se intoarce de pe front

de o saptamana, Sorin Bogdan isi publica pe blog jurnalul de razboi din timpul perioadei sale de corespondent special in Belgrad. probabil ca, daca Sorin ar fi fost  ziarist intr-o alta tara, toate aceste povestiri s-ar fi concretizat rapid intr-o carte . mai ales ca s-a dorit a fi un proiect de echipa: "in primavara [...]

By | aprilie 13th, 2010|Cioburi, De pe raft|0 Comments

eu v-am spus !

si o veste buna: Sorin Bogdan a anuntat ieri ca un format TV romanesc a fost  selectionat in premiera la MIP 2010, cel mai important targ/festival de programe tv din lume, care se desfasoara la Cannes, intre 12-16 aprilie 2010. acesta este singurul format selectionat dintr-o tara estica. formatul, creat de casa de productie Media [...]

By | martie 30th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments