„welcome to the machine”!

imi place sa socializez. observ cu incantare toata explozia asta a comunicarii cu toate formele posibile de realizare. este interesant de urmarit cum un domeniu, cum este cel al Relatiilor Publice, care s-a nascut in mediul politic si s-a afirmat prin f multa teorie, acum se dezvolta numai prin practica. despre "social media" se vorbeste tot [...]

By | iulie 18th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

valoarea „activelor” unei retele de socializare

update la postul anterior: am citit astazi stirea aceasta si nu am putut sa nu fac o conexiune si sa incep sa inteleg de ce poate fi atat de valoroasa o retea de socializare si care este motivul ultimelor campanii pe acest tip de comunicare virtuala...mai ales cand mi-am amintit si de stirea aceasta. 

By | februarie 3rd, 2011|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment

Muzeul Presei…fara presa

azi mi-au cazut ochii pe o stire , pe care am vazut-o si la Tiberiu Lovin : Reprezentanţii Asociaţiei Române de Istorie a Presei vor un muzeu virtual al presei. " Reprezentanţii Asociaţiei Române de Istorie a Presei au anunţat că vor un muzeu virtual al presei din România, un proiect privind crearea acestuia urmând să [...]

By | aprilie 20th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments