what if…?

in general, nu am mari regrete pt ce am facut in viata. insa am un mare regret pt ceva ce nu am facut : ca nu am incercat si in alta tara. ca nu am avut curaj sa plec si sa o iau de la capat. regret ca m-am lasat prada mentalitatilor invechite induse de [...]

By | iulie 14th, 2011|De pe raft|4 Comments

who is the master?

 "- Avem o problema: colegul I.  s-a imbolnavit si te rog sa ii tii locul maine. - Aaa, cum sa nu! stai linistita. fara grija! - Deci nu e nicio problema... - Nu. se poate? ti-am zis doar ca ii tin eu locul. - Multumesc." acesta a fost un dialog cu Z. o fata tanara. [...]

By | iulie 12th, 2011|Puzzle|0 Comments

de 1 decembrie, la Paris

am gasit un Paris f friguros si plin de romani. multi tineri,veniti la studii probabil, multi turisti. dar si cersetori pe Champs Elysees, in metrou . nu numai romani. parizienii nici nu-i bagau in seama.bulevardul era deja imbracat de sarbatori. am vazut si romani care lucrau acolo, imbracati office, pareau integrati in societatea pariziana. de [...]

By | decembrie 3rd, 2010|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment