Dor de primii blugi

"Cowgirl on the Run"        Prima pereche de blugi o voi ţine minte toată viaţa. Mi i-a făcut cadou colega mea de bancă, tatăl ei lucra la vamă. Mereu venea cu tricouri şi ciocolată, iar noi, ăştia de la oraş, din Timişoara, o invidiam pe ea, care venea fix de unde [...]

By | mai 7th, 2014|Cioburi|0 Comments

Bon Jovi, pt prima data in Romania

astazi, la concert la Bon Jovi, in Piata Constitutiei. dupa ce a colindat prin turnee in toata lumea, vine pt prima oara in Romania. despre Bon Jovi cred ca stie cam toata lumea ce canta si cam cum arata. dar, de pilda, stiati ca mama lui, Carol Sharkey, a fost unul dintre primii iepurasi Playboy? iar [...]

By | iulie 10th, 2011|De pe raft|0 Comments

let`s rock la cimpoaie !

am descoperit prin cineva o formatie scotiana f originala,care interpreteaza in stil propriu hit-uri de diverse genuri muzicale: rock,disco,jazz etc. baietii si-au spus Red Hot Chilli Pipers :). tocmai pt ca toate melodiile sunt cantate la cimpoaie. si n-o sa va vina sa credeti cum suna la cimpoi Thunderstrock al lui AC/DC sau Clocks al [...]

By | septembrie 25th, 2010|De pe raft|5 Comments