Mika…me dit :)

dupa 6 luni de pauza pe scena, timp in care a inregistrat un nou album (The origin of love), Mika a revenit in Romania, in cadrul Bestfest 2011. a cantat in premiera o piesa noua...in lb franceza- "Elle me dit", care va deveni cu siguranta un hit. in rest, acelasi Mika, simpatic, modest, cu o [...]

By | iulie 3rd, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

vara asta e…social media :)

parca nicio vara nu a fost asa de plina de evenimente cum e vara aceasta: concerte, festivaluri, targuri, expozitii, spectacole, evenimente urbane. totul in Bucuresti. in fiecare week-end ai de ales. si ceea ce imi place si mai mult este faptul ca parca si oamenii sunt mai altfel, primesc toate acestea cu interes. la toate [...]

By | iulie 2nd, 2011|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment

show must go on

eram in anul 2 de facultate.  noiembrie. toamna rece si mohorata. anul postrevolutionar 1991. in pauza dintre cursuri, de la pranz, ne-am dus in camera unei colege din caminul de la complexul Leu. am gasit-o plangand, cu radioul dat tare : a murit Freddie Mercury, ne-a spus in soapta. si odaia s-a umplut de muzica [...]

By | septembrie 6th, 2010|Cioburi, De pe raft|1 Comment

povesti despre gazetari

Motto:                                                                                                                                                                         This is the way that we love, Like it's forever. To live the rest of our life, But not together ( MIKA, Happy ending) era prin 1993. Cristoiu daduse lovitura cu Evenimentul Zilei. devenise varful de lance al presei romanesti. orice ziarist si-ar fi dorit sa fie angajat acolo. se formase o echipa de [...]

By | august 10th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|6 Comments

h2o

vad stiri la tv cu mormane de pesti morti pe plaja la Mamaia. bleah! dar acum o saptamana eram acolo. plaja H2O (sic!) .o atmosfera grozava! cum unde? la concertul cu Mika. revin cu imagini chiar de acolo: si momentele in care ne-a induiosat efectiv vorbind romaneste :

By | iulie 30th, 2010|Cioburi, De pe raft|0 Comments

Mika,you are golden

zilele acestea am fost pe litoralul romanesc . la Mamaia. nu vreau sa scriu acum o cronica de turist, ci despre un eveniment la care am participat cu bucurie: concertul dat de Mika pe plaja. cine este Mika? un tanar cantaret englez a carui voce cuprinde 5 octave, cel putin asa spun specialistii. canta un [...]

By | iulie 27th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments