Schimbarea

Am impresia ca in ultima vreme se petrec lucruri. Nu ca in Romania nu s-ar petrece zilnic cate ceva, o greva, o arestare sau un divort monden. De data asta e ceva in aer. Pur si simplu simt ca acum, cat noi stam cuibariti in canapelele de weekend, se petrec lucruri. Nu am nimic cu [...]

By | septembrie 21st, 2013|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

bilant personal 2010

se cade, nu-i asa?, sa am un ultim post pe anul acesta. mai ales ca am uitat sa aniversez anul de cand am inaugurat acest blog, chiar pe 1 decembrie ! cat despre schimbarea anilor, marturisesc ca acest lucru nu ma mai emotioneaza. cat este regret si cat este satisfactie? cat este egoism si cat [...]

By | decembrie 31st, 2010|Cioburi|0 Comments

povesti care ne-au schimbat drumul

am mai spus ca imi place sa rasfoiesc printre post-urile vecinilor. aproape in fiecare zi citesc ce a mai scris Dan Negru, timisorean ca si mine. De viata...l-a scris inspirat din povestea unui comentariu. si astfel si-a adus aminte de inceputurile lui in televiziune, cand refuzul unui patron tv privat de a-l primi i-a schimbat [...]

By | noiembrie 25th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment