Schimbarea

Am impresia ca in ultima vreme se petrec lucruri. Nu ca in Romania nu s-ar petrece zilnic cate ceva, o greva, o arestare sau un divort monden. De data asta e ceva in aer. Pur si simplu simt ca acum, cat noi stam cuibariti in canapelele de weekend, se petrec lucruri. Nu am nimic cu [...]

By | septembrie 21st, 2013|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

intru in greva:inchid televizorul!

nu stiu de ce am senzatia tot mai puternica uitandu-ma la tv,ca noi traim asa, o revolutie/revolta continua. nu trec 2 zile sa nu vad imagini de la vreun miting, actual sau imagini de arhiva. orice, numai sa  nu treaca jurnalul fara un asemenea eveniment. am impresia ca in sumarul stirilor, la o anumita pozitie [...]

By | octombrie 26th, 2010|Cioburi|4 Comments