Cand cuvintele frumoase se spun in soapta, iar faptele bune se fac in tacere

Sunt postari la care cuvintele se scriu pur si simplu singure si postari la care cuvintele abia vor sa se aseze in fraze. In general, scriem usor despre ce ni se intampla noua, bun sau rau, dar ne adunam cu greu ca sa scriem despre durerea altora. Ti se pare ca nu poti potrivi vorbele [...]

By | noiembrie 17th, 2012|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments

Maria va multumeste

Ma bucur ca, datorita lui Adelin,  am contribuit si eu putin la salvarea ingerasului. Maria va mulumeste.

By | octombrie 5th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment

„Gache: Mai putem o dată? „

cineva imi spunea aici, pe blog, ca, in ultima vreme scriu numai lucruri triste. nu este intentionat. scriu ceea se intampla. si ce sa fac , daca s-au intamplat mai putine lucruri vesele ? iar cazurile celor care au nevoie de ajutor trebuie popularizate. pentru ca eu  cred ca internetul, prin infinitele sale variante de [...]

By | aprilie 2nd, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments