Mică poveste cu prinți Social Media

       Acum ceva vreme m-a întrebat directorul Programul MBA, pe care l-am absolvit în 2010: „Ți-a folosit MBA-ul la ceva?”. El știa că lucrez ca PR-ist la o companie națională, unde nu s-ar acorda, zice-se, o importanță mare segmentului comunicării. Doar că organizația în care lucrez eu nu este tipic celor „de stat”, [...]

By | noiembrie 28th, 2015|Evenimente/Media|0 Comments

Cand cuvintele frumoase se spun in soapta, iar faptele bune se fac in tacere

Sunt postari la care cuvintele se scriu pur si simplu singure si postari la care cuvintele abia vor sa se aseze in fraze. In general, scriem usor despre ce ni se intampla noua, bun sau rau, dar ne adunam cu greu ca sa scriem despre durerea altora. Ti se pare ca nu poti potrivi vorbele [...]

By | noiembrie 17th, 2012|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments

o „campanie de marketing” inedita: cum petrecem sfarsitul lumii :)

bun. deci maine vine sfarsitul lumii. am vazut asta in panourile publicitare din oras :p. am auzit ca si in tara e plin de astfel de panouri. am citit si aici : http://www.romanialibera.ro/actualitate/fapt-divers/apocalipsa-ziua-judecatii-si-21-mai-225781.html cine previzioneaza asta si pe ce "calcule" se bazeaza ( a mai gresit oricum de 2 ori!). am inteles si ce fraieri [...]

By | mai 20th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments