lecturi triste din scoala

nebunia examenelor din perioada aceasta a pus pe tapet tot felul de discutii pe diverse teme. dar s-a vorbit mai putin (sau poate mi-a scapat mie) despre programa scolara, care mai trebuie adaptata la literatura moderna si la tipologiile de elevi de acum. si mi-a trecut prin minte ca exista un aspect de care nu [...]

By | iulie 7th, 2011|De pe raft|12 Comments

afacere cu fituici !

[…]

By | iunie 11th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

evadarea

las deoparte griji si suparari, fetze incruntate, stiri apocaliptice, politica-politica-politica, profesori care se plang ca nu au bani, medici care se uita la grosimea plicului scos din buzunar, batrani umili, pitzipoancele cu titlu de "dive", talk-show-uri plicticoase, emisiuni de divertisment de 2 bani, caini maidanezi, neam-prostia, otv-izarea, nervii lui x,y,z... nu emigrez, doar evadez cateva [...]

By | iulie 6th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments