nostalgii de gazetar…

"Prima datorie a presei este sa obtina cele mai noi si corecte informatii despre evenimentele vremii si ,dezvaluindu-le de indata, sa le impartaseasca intregii natiuni" nu eram la The Times in 1852 , ci la Antena , in urma cu vreo 15 ani :). cand informarea era inca o functie a mass-media, iar manipularea o [...]

By | octombrie 28th, 2010|Cioburi, De pe raft|4 Comments

anul lui Adelin

"Pentru o colega din vremurile bune", mi-a scris Adelin pe cartea pe care si-a lansat-o in seara asta la Clubul Taranului. cat am fost acolo, chiar am avut senzatia ca traiesc din nou "vremurile bune din presa de aur", alaturi de prieteni, fosti si actuali antenisti, sefi, reporteri, operatori, producatori. "Razboaiele mele" este o colectie [...]

By | septembrie 23rd, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments