Mile Carpenisan- ultima batalie

a plecat un om de mare caracter, un camarad, un coleg adevarat. cuvintele de aducere aminte nu-si mai au rostul, pentru ca cei care l-au cunoscut cu adevarat nu au nevoie de asta. este inca o lectie dura pentru cei care nu stiu sa pretuiasca valorile, cand le au in preajma. Adelin pune degetul pe [...]

By | martie 22nd, 2010|Cioburi|6 Comments

un sarb pe cinste

o stire care m-a dat complet peste cap astazi :"Jurnalistul Mile Cărpenişan este în comă, în urma unui şoc septic şi a unui blocaj renal, şi are nevoie urgentă de o transfuzie de sânge din grupa A2 pozitiv. Timişorenii sunt rugaţi să doneze sânge. Mile este internat la Spitalul Judeţean Timişoara, bd. Iosif Bulbuca nr. [...]

By | martie 19th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments