h2o

vad stiri la tv cu mormane de pesti morti pe plaja la Mamaia. bleah! dar acum o saptamana eram acolo. plaja H2O (sic!) .o atmosfera grozava! cum unde? la concertul cu Mika. revin cu imagini chiar de acolo: si momentele in care ne-a induiosat efectiv vorbind romaneste :

By | iulie 30th, 2010|Cioburi, De pe raft|0 Comments

Mika,you are golden

zilele acestea am fost pe litoralul romanesc . la Mamaia. nu vreau sa scriu acum o cronica de turist, ci despre un eveniment la care am participat cu bucurie: concertul dat de Mika pe plaja. cine este Mika? un tanar cantaret englez a carui voce cuprinde 5 octave, cel putin asa spun specialistii. canta un [...]

By | iulie 27th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments