dr Enescu- omenia in halat

o stire imbucuratoare despre externarea a 2 dintre bebelusii arsi in nenorocirea de la Maternitatea Giulesti. sunt convinsa ca acest lucru se datoreaza dr Dan Mircea Enescu, seful Spitalului "Grigore Alexandrescu", un profesionist si de-o omenie pe care ar trebui sa o ia drept exemplu toti medicii care nu stiu decat sa se [...]

By | septembrie 16th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment

cat costa sa fii om?

"Bebeluşii ţipau de durere. Am smuls furtunul cu dinţii. L-am luat în braţe, şi-a deschis un ochişor albastru, micuţ, ca o boabă de piper" este marturia exclusiva in GANDUL a celui care a coordonat prima echipa de salvatori ai bebelusilor din nenorocirea de la Maternitatea Giulesti. citind asta spun ce am mai spus : [...]

By | august 18th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|10 Comments