fara „tigan” si fara spatiu Schengen

doua lucruri m-au enervat f tare in ultimele zile: faptul ca Olanda si Finlanda se opun intrarii noastre in spatiul Schengen si decizia Academiei de a scoate din DEX cuvantul "tigan", la presiunea Consiliului National pt Combaterea Discriminarii. o prietena stabilita de vreo 20 de ani in Germania ma intreba de ce sunt asa pornita [...]

By | septembrie 24th, 2011|Puzzle|0 Comments

U2 a zburat deasupra noastra :)

Moscova,Viena,Atena,Istanbul...off, era cat pe ce , au trecut pe langa noi. pe deasupra noastra sigur. am tot sperat ca poate, auzind ca se modernizeaza stadionul mare din Bucuresti si au unde sa cante, vor ateriza . dar cei de la U2 au plecat hotarati spre Zurich, unde vor sustine 2 concerte in acest week-end in [...]

By | septembrie 7th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|3 Comments