Mika…me dit :)

dupa 6 luni de pauza pe scena, timp in care a inregistrat un nou album (The origin of love), Mika a revenit in Romania, in cadrul Bestfest 2011. a cantat in premiera o piesa noua...in lb franceza- "Elle me dit", care va deveni cu siguranta un hit. in rest, acelasi Mika, simpatic, modest, cu o [...]

By | iulie 3rd, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

Mika,you are golden

zilele acestea am fost pe litoralul romanesc . la Mamaia. nu vreau sa scriu acum o cronica de turist, ci despre un eveniment la care am participat cu bucurie: concertul dat de Mika pe plaja. cine este Mika? un tanar cantaret englez a carui voce cuprinde 5 octave, cel putin asa spun specialistii. canta un [...]

By | iulie 27th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments

viata pe un peron occidental sau „noi nu ne vindem tejgheaua !”

pentru cateva zile am trait ceea ce numesc eu  o viata normala. adica o viata fara grija confortului personal, intre oameni relaxati, amabili si zambitori, ascultand de la prieteni stabiliti in strainatate de n ani cum se lucreaza in companiile lor, multi copaci, multa verdeata, respect pentru reguli, civilizatie. intr-una din zile am stabilit cu [...]

By | iulie 18th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments