fara „tigan” si fara spatiu Schengen
doua lucruri m-au enervat f tare in ultimele zile: faptul ca Olanda si Finlanda se opun intrarii noastre in spatiul Schengen si decizia Academiei de a scoate din DEX cuvantul "tigan", la presiunea Consiliului National pt Combaterea Discriminarii. o prietena stabilita de vreo 20 de ani in Germania ma intreba de ce sunt asa pornita [...]