arme si flori

inca un regret pe acest an: n-am ajuns la concertul din seara asta la GUNS N`ROSES de la Romexpo.sigur canta si asta:

By | septembrie 21st, 2010|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment

Rammstein

astazi concerteaza la Bucuresti niste nemti care imi plac tare mult:

By | iunie 27th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

bonjour, tristesse !

iata ca visul frumos a durat o saptamana si a trebuit sa ma trezesc ! :(  inca din ziua de dinaintea plecarii am avut o stare de disconfort. a continuat si pe durata calatoriei si s-a accentuat la aterizare. am iesit din aeroport in praf, printre cetateni care imi dadeau ghionturi si se impingeau cu [...]

By | iunie 9th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

10.000 de studenti chinezi se indreapta catre Bucuresti

nu este o gluma, cel putin asa am auzit.  se discuta urmatorul business: 10.000 de chinezi sa vina sa studieze la Academia de Stiinte Economice din Bucuresti. nu stiu daca s-ar putea stii dinainte cati vor ramane si cati vor pleca acasa toba de carte. pentru ca , intr-adevar, studentii chinezi au o dorinta de [...]

By | aprilie 27th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments