Mos Gerila vs Mos Craciun

Nu stiu altii cum faceau, dar noi, cand eram copii in epoca ceausista acasa in Timisoara, impodobeam bradul intotdeauna pe 24 decembrie. De cum intram in vacanta, scoteam cutiile cu globuri si beteala ca sa vedem daca e ceva spart. Faceam stelute din capace de la sticlele de lapte, taiate si infasurate pe creion, si [...]

By | decembrie 14th, 2013|Cioburi|2 Comments

valoarea „activelor” unei retele de socializare

update la postul anterior: am citit astazi stirea aceasta si nu am putut sa nu fac o conexiune si sa incep sa inteleg de ce poate fi atat de valoroasa o retea de socializare si care este motivul ultimelor campanii pe acest tip de comunicare virtuala...mai ales cand mi-am amintit si de stirea aceasta. 

By | februarie 3rd, 2011|Cioburi, Pe fereastra|1 Comment

reteaua de socializare

am vazut fimul The Social Network. povestea crearii Facebook-ului. acum cativa ani, FB era asociat cu pitzi si pusti dornici de aventuri. in ultimii 2 ani a cunoscut o dezvoltare rapida in intreaga lume, reusind sa inlature eticheta de "site ieftin de agatat". secretul, cred, a constat in reinventarea permanenta. Mark Zuckerberg, fiind tocmai atat [...]

By | februarie 2nd, 2011|Cioburi, De pe raft|5 Comments