let`s rock la cimpoaie !

am descoperit prin cineva o formatie scotiana f originala,care interpreteaza in stil propriu hit-uri de diverse genuri muzicale: rock,disco,jazz etc. baietii si-au spus Red Hot Chilli Pipers :). tocmai pt ca toate melodiile sunt cantate la cimpoaie. si n-o sa va vina sa credeti cum suna la cimpoi Thunderstrock al lui AC/DC sau Clocks al [...]

By | septembrie 25th, 2010|De pe raft|5 Comments

show must go on

eram in anul 2 de facultate.  noiembrie. toamna rece si mohorata. anul postrevolutionar 1991. in pauza dintre cursuri, de la pranz, ne-am dus in camera unei colege din caminul de la complexul Leu. am gasit-o plangand, cu radioul dat tare : a murit Freddie Mercury, ne-a spus in soapta. si odaia s-a umplut de muzica [...]

By | septembrie 6th, 2010|Cioburi, De pe raft|1 Comment