2011- anul in care am infrant demoni :)

pt mine anul 2011 a fost un an fabulos. nu-mi vin acum in minte decat intamplarile frumoase. a fost tot ce mi-a placut: calatorii, studii, concerte, carti, demoni infranti. a fost anul regasirilor si al reintalnirilor si asta mi s-a parut cu adevarat miraculos. sunt mai bogata pt ca am cunoscut oameni deosebiti care mi-au [...]

By | decembrie 31st, 2011|Puzzle|0 Comments

romanii sunt minunati. les roumains sont magnifiques. romanians are wonderful

v-a trecut prin cap sa dati pe google o cautare despre romani? e suficient sa tastati "romanii sunt" si va vor aparea completari incredibil de urate si descurajante: hoti, paduchiosi, tigani...nimic despre talentul, frumusetea si umorul romanilor. este ca si cum google insusi si-a propus sa "lucreze" impotriva noastra. insa cei care lucreaza de fapt [...]

By | noiembrie 18th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|9 Comments