when Steve Jobs goes to heaven…ISmile…

sigur ca toata ziua azi s-a vorbit, scris, citit, amintit despre Steve Jobs. Steve Jobs vizionarul, rebelul, originalul, co-fondatorul Apple. si, nu stiu de ce, parca acum , toate lucrurile spuse despre cineva care nu mai e, mi s-au parut a fi adevarate. de obicei, in cazurile astea,  exista o ipocrizie in declaratii, in aduceri [...]

By | octombrie 6th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

o „campanie de marketing” inedita: cum petrecem sfarsitul lumii :)

bun. deci maine vine sfarsitul lumii. am vazut asta in panourile publicitare din oras :p. am auzit ca si in tara e plin de astfel de panouri. am citit si aici : http://www.romanialibera.ro/actualitate/fapt-divers/apocalipsa-ziua-judecatii-si-21-mai-225781.html cine previzioneaza asta si pe ce "calcule" se bazeaza ( a mai gresit oricum de 2 ori!). am inteles si ce fraieri [...]

By | mai 20th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments