ghiseul fata-n fata cu evaziunea

in toata nebunia asta creata de noile prevederi fiscale care-i vizeaza mai cu seama pe cei cu contracte cu drepturi de autor, PFA  etc., au aparut si situatii de-a dreptul absurde. cum ar fi ceea ce i s-a intamplat lui piticu.ro, care datoreaza statului, conform noilor reglementari fiscale, fabuloasa suma de...3 lei ! si pt [...]

By | august 25th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|2 Comments

viata pe un peron occidental sau „noi nu ne vindem tejgheaua !”

pentru cateva zile am trait ceea ce numesc eu  o viata normala. adica o viata fara grija confortului personal, intre oameni relaxati, amabili si zambitori, ascultand de la prieteni stabiliti in strainatate de n ani cum se lucreaza in companiile lor, multi copaci, multa verdeata, respect pentru reguli, civilizatie. intr-una din zile am stabilit cu [...]

By | iulie 18th, 2010|Cioburi, Pe fereastra|4 Comments