lectiile calatoriilor

imi place sa calatoresc. fiecare calatorie este o lectie de viata. lectia franceza a rafinamentului si confortului, lectia germana a organizarii si a grijii fata de cetatean, lectia ungara a conservatorismului, lectia sarba a patriotismului...si am ajuns la lectia ceha. in Cehia am mai fost de 4 ori. cu aceeasi placere de fiecare data. cu [...]

By | ianuarie 21st, 2012|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments

„ocupatii” de copil…

astazi dupa amiaza, o mama cu 3 copii asteptau in statie autobuzul (zona Gara de Nord). unul dintre baieti ii ducea sticla cu bere tocmai cumparata si bea din ea. dupa cateva inghitituri, baiatul ii intinde mamei cu un gest firesc sticla. ce credeti ca se va alege de acest copil, care nu are varsta [...]

By | iulie 5th, 2011|Cioburi, Pe fereastra|0 Comments